macierzyństwo

Co warto obejrzeć na NETFLIX. 7 mocnych tytułów.

Czas czytania: 3 minut

Warto wykorzystać ten czas kreatywnie, ucząc się nowych rzeczy, rozwijać się. Oglądanie netflix nie kojarzy nam się z tymi tematami. A co jeśli jednak da się to połączyć? Mam dla Was kilka propozycji filmów czy seriali, które oprócz funkcji rozrywki otworzą Wam również oczy na wiele tematów, pomogą zrozumieć, nauczą czegoś, poszerzą perspektywę. Odprężcie się, więc i sprawdźcie kolejny przykład jak nie marnować czasu z pilotem w ręku i tyłkiem na kanapie 🙂

Wyjaśniamy

Serial odpowiadający na wiele turbo interesujących pytań. Dlaczego kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni? Odpowiedź niby oczywista ale przygniata do ziemi w poczuciu bezsilności. Dlaczego diety nie przynoszą rezultatów? Jak wielkie są rasowe nierówności majątkowe?

Pełno ciekawych tematów, krótkie odcinki powodują, że oglądasz z niekłamanym zainteresowaniem. Pytania są nieoczywiste i bardzo aktualne.

Jeden odcinek omawia zasady działania pandemii także jest bardzo na czasie 🙂

źródło Netlfix.pl

What the health

Krążą różne opinie na temat tego filmu. Jedni są zachwyceni inni uważają, że to bełkot. No cóż. Moim zdaniem jest tu coś prawdziwego i trochę naciąganych informacji. Nasz model żywienia jeszcze różni się od tego amerykańskiego, gdzie otyłość jest na porządku dziennym. Jednak sami wiecie jak wiele jest u nas chorób przewlekłych, jak często spotykamy cukrzycę, insulinoodporność czy nadciśnienie. Warto obejrzeć ten obraz aby zobaczyć jak wygląda to z perspektywy uczonych czy ekspertów.

Forks over knives

Na ten tytuł trafiłam niechcący i obejrzałam z wielkim zainteresowaniem. Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej diety, która pomaga przy moim schorzeniu. Uwierzcie mi, że wykluczenie produktów mięsnych, nabiału sprawiło, że RZECZYWIŚCIE poczułam się lepiej. Stawy nie puchły, ból zniknął. Coś czego nie potrafiły dokonać magiczne tabletki przepisane przez lekarza osiągnęłam odpowiednią dietą. To co jemy ma ogromne znaczenie.

Dwie osoby związane z przemysłem mięsnym i mlecznym stanęli po drugiej stronie. Od dziecka mieli wpajane, że musimy pić mleko. Jednak zaczęli zadawać pytania. Nie ważne jaki macie pogląd na ten temat, warto obejrzeć. Zawsze warto poszerzać horyzonty nawet jeśli mamy inne zdanie.

I ciekawostka z tego otóż filmu. “Całe bydło świata spożywa zboża, które mogłoby wykarmić 8,7 miliarda ludzi”.

źródło netlix.pl


Rotten

Serial dokumentalny pokazujący marnowanie jedzenia, mafie żywnościowe, korupcje, niszczenie środowiska i to wszystko oczywiście dla kasy. Sytuacje, które szokują, oburzają, podnoszą ciśnienie.

Co z tym awokado? Czy etyczne jest kupowanie tego produktu? Kurze farmy, czekolada, miód co tak naprawdę wiesz o produkcji tych artykułów? Odcinki kręcone są w Ameryce jednak to chyba kwestia czasu aby te praktyki przeniosły się również do nas.

źródło netfilx.pl

Cała prawda o alkoholu

Jak tytuł głosi cała prawda o alkoholu. Netflix umożliwia nam spojrzenie od strony medycznej, naukowej na temat wpływu alkoholu na nasze życie i nasz organizm.

W styczniu 2016 roku rząd Wielkiej Brytanii wprowadził nowe wytyczne dotyczące spożycia alkoholu. Zalecany tygodniowy limit spożycia dla mężczyzn został zmniejszony o jedną trzecią i zrównany z limitem dla kobiet. Wynosi teraz 14 jednostek alkoholu, co odpowiada sześciu niewielkim kieliszkom wina lub pięciu półlitrowym piwom o zawartości alkoholu 0,5 %. Doktor Javid Abdelmoneim spróbuje dociec, co jest przyczyną zmian, dlaczego niektórzy upijają się szybciej niż inni i czy czerwone wino jest zdrowe.

Temat ciekawy i skomplikowany.

źródło netflix.pl

100 ludzi

Tutaj coś dla odprężenia. Czy kobiety spóźniają się częściej niż mężczyźni? Kto jest bardziej skłonny podjąć ryzyko facet czy babka? Która grupa wiekowa poradzi sobie lepiej ze złożeniem krzesła, dwudziestolatkowie a może sześcdziesięciolatkowie? Mężczyzna czy kobieta jest bardziej wielozadaniowa?

Grupa 100 ludzi dobrana tak aby stanowiła różnorodny i statystycznie dobry team jest poddawana wielu eksperymentom. Pomagają nam one odpowiadać na wiele pytań ważnych lub po prostu ciekawych.

Wspaniała rozrywka 🙂

Mesjasz

To propozycja być może nie jest podobna do wcześniejszych tytułów. W pewnym jednak sensie też nas czegoś uczy. Możemy otworzyć umysł, przemyśleć parę spraw, spojrzeć na religię z innej perspektywy. Skonfrontować nasze uprzedzenia. Trzyma w napięciu i daje do myślenia.

źródło netflix.pl

To moje propozycje na spędzenie czasu z netflix. Koniecznie pochwal się co Ty polecasz 🙂

ściskam mocno robaczki 🙂

Close

Fajny newsletter

Zapisz się do mojego newslettera a obiecuję wysyłać Ci tylko ważne wiadomości i tylko raz w tygodniu.  
Holler Box