biblioteczka

Niebosiężne drzewo czy warto przeczytać?

Czas czytania: 2 minut

Są takie książki, które wywierają na nas ogromne wrażenie i przez długi czas towarzyszą nam w naszych myślach. To jest właśnie taka książka! Jest skierowana dla dzieci 4+ i ja się w niej autentycznie zakochałam. Nie wiem co to oznacza, że w wieku 36 lat jaram się książkami dla dzieci? Być może, wiek nie ma znaczenia przy naprawdę dobrej książce, prawda?

Enid Blyton to jedna z najpopularniejszych autorek książek na świecie!

Zacznijmy od autorki książki. Czy wiecie, że według UNESCO jest najczęściej tłumaczoną autorką literatury dla dzieci? Jej książki zostały przełożone na ponad 40 języków! No jak to na Was nie robi wrażenia, to ja już nie wiem co zrobi. 😉 A teraz pytanie, czy wiecie ile książek napisała Enid Blyton? 100? 200? A gdzież tam, ponad 700! W tych książek od pokoleń zaczytują się dzieci oraz jak widać na moim przykładzie dorośli na całym świecie. Ja się temu kompletnie nie dziwię! Bo te książki mają ogromną moc przyciągania. A szczególnie drugi tom przygód niezwykłych przyjaciół.

Ostatnia ciekawostka o autorce. Czy wiecie, że w plebiscycie w 2008 roku, na najlepszego pisarza/pisarkę, w którym głosowały dzieci to właśnie Enid Blyton zajęła pierwsze miejsce?! W Polsce niestety mało kto zna tę pisarkę.

Opowieść o przyjaźni

Książka jest pełna przygód, emocji, zwrotów akcji i powoduje wstrzymywanie oddechu w wielu sytuacjach. Stwarza mnóstwo możliwości do rozmowy choć trudno rozmawiać z dzieckiem o tym co właśnie przeczytaliśmy gdy sami nie możemy się doczekać co będzie dalej! Nie chcę tutaj spojlerować i powiem Wam tylko, że Joe zadarł ze stworem z krainy na opak i wpadł w tarapaty. Na pomoc ruszają jego siostry oraz kuzyn Rick. Choć nie do końca byli pewni czy kuzyn pomoże, czy uwierzy w Niebosiężne Drzewo i jego mieszkańców. Na początku był bardzo nieufny i nie chciał wierzyć w te wszystkie wymysły. Zaklęty Las jednak istnieje naprawdę co jest dla niego wielkim zaskoczeniem. Oprócz tego, że istnieje to ma swoich mieszkańców pan Księżyc, wróżka Puszka i Rondello. Czy uda im się pomóc? Tego już Wam nie zdradzę bo i tak powiedziałam zbyt wiele.

Książka jest naprawdę warta przeczytania i omówienia. Bo nic nie jest tak ważne jak dobra i mądra książka oraz spędzanie czasu z dzieckiem. Kto już czytał, co myślicie o tej książce? Dajcie znać w komentarzu!

Close