biblioteczka

Naturalna apteczka – recenzja książki.

Czas czytania: 2 minut

Dzisiaj przedstawię Wam książkę, która zmieniła wiele w moim życiu. “Naturalna apteczka” to pozycja niezwykle pożądana, jeśli ktoś dba o swoje zdrowie. Autorem jest Fern Green a wydawnictwo, które ją wydało to BUCHMANN.

Wiadomo, że są choroby na które pomóc może tylko nowoczesna farmakologia. Czy jednak nie za często sięgamy po tabletkę? Rynek suplementów diety jest wart ogromne pieniądze! A nad większością tych “super” tabletek często nie ma absolutnie żadnej kontroli! Co to oznacza? Nie do końca mamy pewność, że to co jest napisane na opakowaniu jest zgodne z tym, co jest w tabletce.

Tabsy na wszystko

W tych szybkich i burzliwych czasach, gdy czas to towar deficytowy nauczyliśmy się łykać tabletki na wszystko. Mało kto pamięta czy też stosuje się do domowych terapii, które nasze babcie wdrażały nam jeszcze dwadzieścia lat temu. Domowe sposoby na katar, na oparzenia, na ugryzienie, na bolący brzuch itd., itp. Każda babcia miała swój sposób, czasem może jej mikstury nie pachniały zbyt pięknie jednak w większości były skuteczne. Zostały jednak wyparte przez cudowne tabletki. Wiadomo, kupienie i łyknięcie tabletki jest mniej czasochłonne od kuracji domowej. Może jednak warto przemyśleć swoje postępowanie.

Domowe sposoby na codzienne dolegliwości.

Ta książka, z pewnością pomoże Ci zaopiekować się sobą i swoimi najbliższymi. Jak? Poprzez zapoznanie się z roślinami oraz sposobami na wykorzystanie ich w domowych kuracjach. Odkryłam jak tworzyć mikstury! Preparaty stworzone z roślin w formie nalewek, balsamów, okładów czy kompresów. Książka nauczyła mnie również zbierać rośliny, kolekcjonować je, być uważną i poświęcać swój czas na doskonalenie sztuki tworzenia domowych kuracji. Wszystko po to, aby pomóc sobie i najbliższym. Warto też wiedzieć co może nam potencjalnie szkodzić! Możecie o tym przeczytać tutaj.

Na jakie dolegliwości możemy znaleźć pomoc w tej książce?

Myślę, że to ciekawi Was najbardziej. Książka jest podzielona na kilka rozdziałów. W pierwszym dowiemy się w jaki sposób możemy tworzyć mikstury naturalne, na co zwrócić uwagę, jak postępować. W następnych rozdziałach wiedza jest podzielona na obszary naszego ciała.

Proponowane mikstury mogą pomóc na:
  • psychikę
  • układ pokarmowy
  • układ moczowy i serce
  • układ oddechowy
  • skórę
  • kości, mięśnie, stawy, oczy i uszy

Dodatkowo mikstury są dopasowane wg innego klucza:

  • dla kobiet
  • dla mężczyzn
  • dla niemowląt i dzieci

Mogę Wam polecić tę książkę gdyż sama stosuje część z tych mikstur. Choćby lemoniada z pieprzu cayenne, która ma niezwykły wpływ na moje stawy czy inhalacja z kwiatu czarnego bzu łagodząca objawy mojego zapalenia zatok. Zdecydowanie bardziej wolę naturalne sposoby niż tabletki, które nie są do końca sprawdzone.

A czy Wy macie jakieś domowe sposoby na różne dolegliwości? Z chęcią poznam Wasze sposoby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Close

Fajny newsletter

Zapisz się do mojego newslettera a obiecuję wysyłać Ci tylko ważne wiadomości i tylko raz w tygodniu.  
Holler Box