macierzyństwo,  zabawki

Kalendarz adwentowy. Cheklista świąteczna i numerki do druku!

Czas czytania: 3 minut

Święta to najbardziej irytujący czas w roku. Żartuję. Oczywiście to najpiękniejszy czas w całym roku. To ozdoby na każdym kroku, muzyka świąteczna i uśmiechy, wszędzie uśmiechy. No może poza kolejkami w sklepach i autobusami. Ale tak to ludzie są na ogół szczęśliwi i powinni. Bo Święta to taki nasz czas, na docenienie, na radość z rodziną, na pyszne jedzenie i to oczekiwanie.

Kiedy jesteś dzieckiem czas świąteczny jest dla Ciebie magią.

Wierzysz w świętego mikołaja, wypatrujesz jego sań, chodzisz rano na roraty gdzie zapach kościoła i świec towarzyszy Ci przez cały dzień, rozważasz czy warto się źle zachować bo mikołaj patrzy i marzysz, cały czas marzysz. Gdy dorośniesz Święta już nie są takie ważne. Zamiast spędzać czas z rodziną wolisz paczkę przyjaciół, Mikołaj stracił na wartości i postrzegasz go jako pijaka bez zębów lub dziadka z reklamy coca-coli, magia prysła, emocje ucichły. Taki stan trwa dopóki nie urodzisz własnego dziecka, któremu chcesz ponownie stworzyć magię Świąt!

Etap zaczyna się od nowa ale z innej perspektywy bo wiesz, że Mikołaj nie istnieje ale robisz wszystko aby Twoje dziecko w niego wierzyło. Puszczasz kolędy i wesoło ruszasz biodrem, tworzysz dekoracje świąteczne wspólnie z dzieckiem a zapach pierniczków unosi się w Twoim domu. Opowiadasz o Świętach, o saniach mikołaja, o reniferach. Wieczorami przytuleni do siebie czytacie książki o Mikołaju, o dobrych uczynkach o Świętach i masz wrażenie, że Twoje serce jest wypełnione po brzegi uczuciami. Cieszysz się tym czasem jak nigdy wcześniej i nieśmiało przypominasz sobie jak to było kiedy Ty sama byłaś mała. Doceniasz.

ah ale się rozczuliłam 🙂

Ale ja właśnie takie uczucia mam w sobie. Uwielbiam ten czas. Żeby jeszcze bardziej go doceniać już drugi rok robię dla Jasia kalendarz adwentowy. Ale absolutnie nie taki z czekoladkami, gotowy, zrobiony przez kogoś. Będę go przygotowywać samodzielnie. Mam kilka inspiracji z pinterest, które Wam tutaj pokażę. Finalnie efekt końcowy zamieszczę za około tydzień ale już dzisiaj możecie oglądać na story moje zmagania z tym dziełem.

Dla Was mam za to checklistę świąteczną. Spytacie co to? To taki ułatwiacz poczucia magii tych Świąt, taka ściągawka tego co należy w grudniu zrobić! Gwarantuję Wam, że poczujecie się lepiej. Proste czynności, które polepszą nam humor i sprawią, że uśmiech zagości na naszych buziach. Jesteście ciekawi?

Możecie sobie pobrać i wydrukować listę tutaj https://www.dropbox.com/s/yp28vxnohje4vr6/Lista%20%C5%9Bwi%C4%85tecznych%20to%20do.pdf?dl=0

Jeśli będziecie z niego korzystać to oznaczcie mnie 🙂 Będę szczęśliwa mogąc pokazać to na swoich kanałach social media.

Taka lista to świetna sprawa w naszym zaganianym świecie. Wiecie, że ja uwielbiam wszystko co jest zapisane, myślę że w ten sposób łatwiej nam się zorganizować i trzymać w ryzach.

A co do kalendarza adwentowego.

Przygotowałam dla Was takie numerki do druku. Ułatwią Wam przydzielenie prezentów do danego dnia. Myślę, że to świetna opcja. Dodatkowo numerki zrobione przeze mnie utrzymane są w świątecznym nastroju i będą pasować do większości opakowań.

Jeśli Wam się podobają możecie je ściągnąć tutaj https://www.dropbox.com/s/8eff5b9nvh1we68/3.pdf?dl=0

A tutaj wrzucam Wam kilka zdjęć z pinterest jako inspiracja. Jeśli sami robiliście bądź robicie takie kalendarze dajcie znać z chęcią się zaisnpiruję 🙂

https://pl.pinterest.com/pin/650699846144544729/
https://pl.pinterest.com/pin/532691462174105388/
https://pl.pinterest.com/pin/535154368223063465/
https://pl.pinterest.com/pin/365706432241876288/
https://pl.pinterest.com/pin/448741550373522612/

A tutaj możecie sobie poczytać o prawdziwym Świętym Mikołaju http://kamciamamcia.pl/swiety-mikolaj-i-jego-prawdziwa-historia/

Close