macierzyństwo,  zabawki

5 najlepszych prezentów na mikołajki. Kreatywność i zabawa.

Czas czytania: 5 minut

Jak co roku staram się podrzucić Wam kilka pomysłów na prezenty. Jeśli mnie znacie to wiecie już, że bardziej od zabawek grających, świecących i gadających cenię drewno, prostotę i możliwość użycia wyobraźni. Jasio również to ceni. Podrzucę Wam 5 pomysłów na prezenty, które u nas rewelacyjnie się sprawdzają. Jeśli masz pełny dom zabawek, które pożerają baterie i Twoją cierpliwość koniecznie przeczytaj co ja Ci proponuję.

Kuchnia dla dziecka

Ile ja się z mężem nawymieniałam argumentami. Kuchnia to zabawka dla dziewczynek i koniec. Nie. Dla mnie to nie koniec. Mężczyźni są wspaniałymi kucharzami. Robią to z pasją w rezultacie, robią to pysznie. Dlaczego dorosły mężczyzna może stać “przy garach” a chłopczykowi nie wypada? Szufladkowanie jest niezwykle silnie zakorzenione w naszej kulturze z tego powodu, nie tylko mój mąż kręcił nosem. Każdy robił dziwną minę lecz ja nie dałam za wygraną. Obiecałam, że jeżeli zabawka nie będzie trafionym pomysłem to oddamy innemu dziecku.

Dlaczego uważałam, że Jasio będzie zadowolony z takiego gadżetu? Od kiedy zaczął chodzić na swoich słodkich pulchnych nóżkach interesowało go co robię w kuchni. Pomagał mi przy wszystkim dzięki temu, był ogromnie w to zaangażowany. Pomaga mi do tej pory ale oprócz prawdziwego gotowania przygotowuje mi również śniadania w swojej kuchni. I ma z tego niebywałą frajdę. Zupa brokułowa, paprykowa czy samochodowa ogólnie rzecz biorąc wyobraźnia go nie ogranicza. I ja uwielbiam patrzeć na jego uśmiech i proces myślowy wyrażony w działaniach.

Moja propozycja to kuchnia retro. Ma sporo szafek. Metalowe akcesoria co jest niezwykle ważne w aspekcie trwałości! Ma lodówkę, piekarnik, zlew i przekręcane kurki od gazu. Dziecko doskonali motorykę oraz rozwija wyobraźnię. I mąż dodaje, że instrukcja składania jest banalna. Wszystko opisane, ponumerowane. Sztos.

https://mamabrum.eu/p/15/518/kuchnia-retro-style-akcesoria-w-zestawie-kuchnie-zabawki.html

Drewniany garaż parking

To kolejna propozycja i mam nadzieję, że nie tylko dla chłopców! Jako dziecko uwielbiałam się bawić zabawkami brata. Samochody jeździły po całym domu. Za ulicę służyły mi wzory na kocu czy na tapczanie. Sprawiało mi to dużo większą radochę niż zabawa lalkami. Dzieci są różne. Mają różne charaktery i usposobienie. Inne są też ich preferencje co do zabawek. Nie musimy bać się proponować samochodów dziewczynkom a lalek chłopcom. Każda zabawka rozwija coś innego w naszych dzieciach a im większa różnorodność tym większa korzyść dla małego umysłu.

Drewniany garaż to jedna z ulubionych zabawek Jasia. Zapomina przy niej o jedzeniu 🙂 Nasz garaż ma w środku windę, która wjeżdża do góry i zjeżdża na dół. Aby tak się stało trzeba przekręcić kółko. To było wyzwania dla mojego syna. Nie potrafił tak się skoordynować. Zajęło mu to kilkanaście minut. Uparcie próbował aż załapał o co chodzi. Po naszym parkingu jeżdżą teraz pociągi, samochody, koparki i wszystko co ma kółka 🙂Polecamy z czystym sumieniem. Solidne wykonanie i świetna jakość.

https://mamabrum.eu/p/37/509/drewniany-garaz-parking-odkrywcy-drewniane-zabawki-zabawki.html

3. Puzzle

Jedna z najciekawszych i najmocniej rozwijających umysł propozycji. Jednocześnie stosunkowo tania! Mamy wiele kompletów. Różnych. Niektóre są hitem inne leżą i czekają na swoją kolej. Bo pamiętajcie drodzy rodzice, to że dziecko kocha daną rzecz jednego dnia, wcale nie oznacza, że następnego nadal będzie ona w łaskach. Jasiek jednego dnia gardzi puzzlami a następnego układa je przez cały dzień. Cierpliwość i obserwacja dziecka. Nic na siłę, bo jeśli coś każesz zrobić dziecku to wiedz, że już przegrałeś 😉 Dziecko na pewno nie odnajdzie w tym radości. Odnajdzie radość w zrobieniu odwrotnie do polecenia.

Wracając do puzzli. Najbardziej polecamy:

https://nk.com.pl/pucio-i-misia-ubieraja-choinke-puzzle/2749/puzzle.html#.Xcgd7q9CfIU
https://nk.com.pl/pucio-puzzle-co-tu-pasuje/2651/puzzle.html#.Xcge269CfIU

http://www.czuczu.pl/dluuugie-puzzle-budowie/

http://www.czuczu.pl/duuuze-puzzle-cialo/

4. Kolejka + tory

Kolejka to zabawka, która dosyć długo cieszy się powodzeniem. Jasiek jako entuzjasta pociągów ma kilka kompletów. Mamy dwa zestawy z plastikowymi torami. Zdecydowanie bardziej kochamy te drewniane. Drewniane produkty mają w sobie magię, styl i cieszą oko. Drewniane pociągi są takie słodkie i mobilne. Ogromny plus to uniwersalność. Do drewnianych torów pasuje większość pociągów, samochodów i innych pojazdów drewnianych. Rozstaw kół idealnie pasuje.

Godziny zabawy. Mnóstwo możliwości. Wymyślamy z Jasiem wycieczki, ponadto opowiadam mu przy tym o świecie. Decydujemy do jakiego kraju jedzie pociąg. Cudowne i niezapomniane chwile. Pomimo wielu przygód, silniejszych emocji i wrażeń nic się nie popsuło. Tory i pociągi są niezwykle wytrzymałe. Dekoracje, elementy dodatkowe sprawiają, że podróże mogą być jeszcze bardziej interesujące. Drewniane drzewka, choinki, domki czy ludziki to miliardy możliwości, które nasza rodzina wykorzystuje.

Processed with VSCO with a4 preset

https://mamabrum.eu/p/14/319/kolejka-drewniana-70-elementow-zabawki.html

5. Tęcza i drewniane zwierzęta

To jest propozycja nieśmiertelna. Nasz dinozaur i krokodyl towarzyszy przy każdej naszej zabawie. Gęś przy każdym posiłku. Tęcza jest tunelem dla pociągów, torem do wyścigów, muzeum ciekawych przypadków, pociągiem, słońcem itd. itp. Serio, już sama nie pamiętam czym te zabawki były. Czytają z nami książki, jeżdżą z nami na spacery, podróżują. Jeden z najlepszych zakupów.

Tęcza jest polecana przez środowiska montessoriańskie, także jest mi szczególnie bliska. Produkty są eko. Pomalowane certyfikowanymi i bezpiecznymi materiałami co jest turbo ważne.

Wybór jest tak ogromny, że człowiekowi trudno zdecydować się na to jedno jedyne. Zresztą zobaczcie sami!

Processed with VSCO with a4 preset

https://jajeczko.pl/

I na koniec bonusik! Na kod KAMCIAMAMCIAA w sklepie https://mamabrum.eu/?gclid=CjwKCAiAh5_uBRA5EiwASW3IapW9bfIZX9_23NS7J0ZChTtnFGWBPYzOXf9i7zH5fY8hswsWYKWGsxoC_qQQAvD_BwE  do końca 2019 roku otrzymacie rabat 10 %. Korzystajcie bo zabawki są genialne!

A tutaj znajdziecie pomysły na dzień dziecka, można coś z tego wykorzystać i na mikołajki 🙂 http://kamciamamcia.pl/22-pomysly-na-dzien-dziecka-tylko-kreatywnosc-i-zabawa/

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis to zapraszam Cię do odwiedzenia mojego profilu na facebooku i na instagramie. Będzie mi również bardzo miło jeśli pomożesz mi i udostępnisz ten wpis

Close