biblioteczka,  dziecko

Ulubione wierszyki 2-latka – czy warto posiadać tę książeczkę?

Czas czytania: 2 minut

Książeczek dla dzieci na rynku jest bardzo, bardzo dużo. Moim zdaniem jednak nie wszystkie są fajne, wartościowe czy też po prostu ładne. Wiadomo, że są gusta i guściki. Moje dziecko posiada ogromną ilość książek. Jedne bardzo lubi, inne ja bardzo lubię. Nie zawsze nasze wybory spotykają się w tym samym miejscu. Ulubione wierszyki 2-latka to pozycja, którą lubimy obydwoje.

Wydawnictwo Zielona Sowa wypuściło na rynek całą serię dla dzieci w różnym wieku. My posiadamy narazie tom I z racji wieku Jasiuldy. Dostał on ten tytuł na swój roczek i jeśli mam być szczera nie zapałał on miłością do tej książki. Przyszedł na nią czas gdy Jasio skończył rok i 4 miesiące, więc wcześniej niż sugeruje tytuł.

Książeczka ma sztywną okłądkę co jest dużym plusem. Strony są miękkie i błyszczące. Ilustracje wykonane przez Marcina Piwowarskiego na długie minuty przykuwają wzrok dziecka. Są miłe dla oka również dla dorosłego. Optymalny dobór kolorów i w miarę realne odwzorowanie postaci sprawia, że z przyjemnością czytamy dziecku wierszyki posiłkując się wskazywaniem na ilustracje.

Co zawiera książeczka?

Wierszyki 🙂 Nasze ulubione wierszyki z dzieciństwa. Często, gęsto wcale nie musimy ich czytać ponieważ nagle, w magiczny sposób słowa same płyną z naszych ust. To nasza pamięć, czasem zawodna, przypomina sobie wersy dawno zapomniane i przysypane kurzem.

Wyliczanki. Czyli nic innego jak propozycje zabawy z dzieckiem. No bo któż z nas nie pamięta zabawy w idzie kominiarz po drabinie, lub idzie rak nieborak. Niezapomniane chwile budujące nasze relacje z dzieckiem.

Piosenki. Nie wiem jak Wy ale ja mam dobrą pamięć lecz krótką. Wszelkie piosenki wpadają jednym uchem i wypadają drugim. Jasio jest bardzo muzykalnym dzieckiem, uwielbia jak mu śpiewam. Tylko jak mam śpiewać jak nie pamiętam tekstu? W tej książeczce znajdziemy również piosenki i ja z tego udogodnienia korzystam codziennie.

Możemy w niej znaleźć np.:

W pokoiku na stoliku

Idzie kominiarz

Ślimak, ślimak wystaw rogi

Zima zła

Jadą, jadą misie

Pranie

Myju, myju

Kosi, kosi łapci

Stary niedźwiedź i wiele wiele innych.

Ocena 10/10

Gorąco polecam Wam ten tytuł! Nie kosztuje milionów monet a myślę, że pobędzie z Wami długo.

Close