macierzyństwo,  zabawki

Prezent na roczek, co wybrać? 48 propozycji prezentów wspierających rozwój dziecka.

Czas czytania: 5 minut

Kupowanie prezentów to jest lekki dramat. Czy się spodoba, czy się przyda, czy może już coś takiego ma, matko takie drogie, to za tanie, to za małe, to za duże. Te i wiele innych pytań krąży nam w głowie z prędkością światła podczas zakupowego szaleństwa prezentowego.

Wybieranie prezentu dla dziecka, podczas gdy się dziecka własnego nie posiada, to już podchodzi pod grecką tragedię. Nawet gdy małego człowieka się posiada to sprawa nie jest taka banalna, bo jedno dziecko lubi puzzle drugie samochody i weź tu człowieku nie zwariuj.

Jako że, Jasio już swoje pierwsze urodzinki miał, prezenty dostał, mogę co nieco Wam o tych prezentach tu poopowiadać. Skonsultowałam się również ze znajomymi mamami i tatami 😉 , burza mózgów była aż się kurzyło. Zasypywaliśmy się pomysłami aż powstał ten wpis.

Podsunę Wam kilka pomysłów. Być może przydadzą się w przyszłości, gdy staniecie przed takim mega trudnym wyborem. Prezentowane zabawki wspierają rozwój dziecka.

SORTERY

Zabawki tego typu rozwijają u dziecka zdolność logicznego myślenia, rozpoznawanie kształtów, kolorów, koordynację ręka oko. Można bawić się wspólnie z dzieckiem bądź zachęcać je do samodzielnych prób dopasowania kształtów. My posiadamy kostkę nr 3 i jest o tyle fajna, że do jednego “dziurki” mieści się kilka różnych kształtów.

 

Linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

 

KONIKI NA BIEGUNACH

Kto z nas miał takiego konika? Ja miałam. Był brązowy i miał czarną grzywę. Teraz po latach mam wrażenie, że był przerażający, ale w tamtym czasie bardzo go kochałam. Dzieci uwielbiają się bujać czy to na huśtawce czy na koniku. Poniżej kilka propozycji.

 

linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

PCHACZE

Pchacze w przeciwieństwie do chodzików nie budzą tak skrajnych emocji. Pchacz zapewnia mu komfort wyboru – kiedy chce to sobie drepcze podparty o coś. I właśnie tu wkraczamy my – możemy mu wybrać to coś, aby było efektownie 😉 My mamy numer 5. Kupiłam go zupełnie przypadkowo (używany na grupie na FB). Przez długi czas Jasio używał raczej zabawek interaktywnych z przodu zabawki. Dopiero ostatnio zaczął dzielnie przemierzać całe mieszkanie, robiąc dłuższe postoje przy lustrze 🙂 Numer 3 i 6 ma w zestawie również klocki.

 

Linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

KLOCKI I PIRAMIDKI

Klocki to jedna z najwspanialszych dziecięcych zabawek. Nic tak nie pobudza kreatywności jak klocki. Uczą one również koordynacji, zależności przyczynowo skutkowych, precyzji. Można bawić się w rozróżnianie kształtów lub kolorów. Możliwości jest tyle ile klocków, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Oto moje propozycje. My posiadamy klocki LEGO. Jasio już po 4 dniach nauczył się łączyć klocki a nie tylko demolować arcydzieła architektury zbudowane przez Mamę i Tatę. Jeśli mam być szczera, Jasio woli jednak być buldożerem niż budowniczym. Na urodziny, zakupiliśmy również numer 1 i jest hitem. Możliwości zabawy jest ogrom.

Linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

PIRAMIDKI I PRZEBIJANKI

Rewelacyjne zabawki uczące dzieci precyzji. Można się nimi bawić na różne sposoby. Jasio miał swoją piramidkę od 1 miesiąca życia (dostaliśmy w spadku po kuzynach ). Już jak miał 10 miesięcy nakładał kółeczka na patyczek. Bawi się nadal z niezmienną ciekawością.

Linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

KULODROMY

Kilka propozycji kulodromów. Nie byłam przekonana co do tego rodzaju zabawek. Jasio dostał numer 3 i jest hitem nad hity. Po kilku dniach, udało mu się ułożyć odpowiednio pojazd aby skutecznie zadzwonił dzwoneczek na dole. Uparcie podnosi swoje zdolności manualne. Jestem na tak.

Linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

ZABAWKI MUZYCZNE

Dzieci lubią muzykę, śpiew i rytmiczne uderzanie. Zabawki muzyczne to doskonały pomysł na wspieranie prawidłowego, dziecięcego rozwoju. Jasio ma cymbałki numer 1 i gramy dla siebie dzieła muzyczne na zmianę. Wydają tak piękny dźwięk, że często dochodzi między nami do sprzeczek, kto ma grać 😉

Linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

KSIĄŻKI

Według mnie to najważniejsza kategoria prezentów! To jest absolutny must have u młodszego dziecka. Mamy wszystkie oprócz numeru 3 (czekamy na przesyłkę). Każda z nich jest rewelacyjna, każda aktywizuje dziecko i każda wspiera jego rozwój.

Linki do poszczególnych zabawek ukryte są pod odpowiednimi numerkami 🙂

1, 2, 3, 4, 5, 6

A tutaj zdjęcia realne naszych zabawek. Nasze prezenty są godne polecenia. Wszystkie produkty, których fotkę tutaj wrzucam polecam z czystym sercem. Zarówno Jasio jak i ja szalejemy za nimi do tego stopnia, że większość “starych” zabawek odeszła na zabawkową łączkę.

Może macie swoje propozycje? Jeśli tak, napiszcie mi o nich proszę.

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis to będę bardzo wdzięczna, gdy polajkujesz wpis na moim fanpejdżu, wpadniesz na instagrama lub polubisz mnie na FB.

Close