macierzyństwo

Czego potrzebujesz by być gwiazdą (instagram)

Czas czytania: 4 minut

Robisz zdjęcia ale masz wrażenie, że są jakieś takie nijakie? Instagram ich nie kocha?

Oglądasz zdjęcia innych użytkowników instagrama i masz wrażenie, że nigdy nie osiągniesz ich poziomu zajebistości?

Robisz, kombinujesz, starasz się a i tak wielka dupa z tego wychodzi.

Spada motywacja, jesteś rozdrażniona i odpuszczasz. Masz wrażenie, że trzeba być niesamowicie dobrym fotografem aby stworzyć coś ładnego i Ty po prostu się nie nadajesz!

NIC z tych rzeczy!!!

70 % zajebistości tych zdjęć, które podziwiasz to nie umiejętności a obróbka.

30 % to technika, sztuczki oraz właśnie ta zajebistość.

Ale Ty chyba nie chcesz brać udziału w konkursach National Geographic. Ty chcesz tylko robić piękne zdjęcia swoim telefonem! I wrzucać je na instagram.

Kiedy zaczynałam moją przygodę z instagramem przeszłam właśnie przez taką fazę zwątpienia. Nie widziałam wtedy takich błędów jak pierdzielnik na drugim tle, jak siatka biedronki pod krzesłem czy koc w kolorze z dupy, nijak do zdjęcia nie pasującym.Nie wiedziałam tak wiele. Moje zdjęcia były słabe. Ot takie do domowego archiwum. Takie, które ogląda się z łezką w oku po czterdziestu latach. Tylko, że ja chciałam czegoś więcej. Chciałam zdjęć z efektem wow! Chciałam, aby moje zdjęcia były ładne, harmonijne, przykuwające uwagę, opowiadające historię.

Nadal mi się to nie udało 😉 Każdego dnia jednak walczę! Staram się z całych sił pracować nad sobą. Zdobywać nową wiedzę i doskonalić swój warsztat.

Pokażę Wam aplikacje, które mi pomagają w tym osiągnięciu efektu WOW

Snapseed

To jest aplikacja, którą poznałam jako pierwszą! Korzystałam tylko z niej przez bardzo długi czas. Ma nieograniczone możliwości edycji. Bardzo wiele możliwości personalizacji. Na bank nie znam wszystkich jej funkcji 🙂

Dostosuj

Mamy tu możliwość dostosowania kontrastu, jasności, nasycenia, atmosfery, prześwietlenia, Cieni oraz temperatury. Zabawa tymi kilkoma suwakami daje nam już ogromną frajdę i niesamowite możliwości. Aby wybrać parametry do zmiany wystarczy przesunąć palcem w dół, wtedy pojawią nam się nowe możliwości. Jedyna zasada? To chyba umiar 😉 Mamy tutaj również możliwość automatycznego dopasowania obrazu. Na dole jest taka magiczna różdżka. Po dotknięciu jej, program sam ustawi nasze zdjęcie na suwaczkach, które według niego są idealne dla tego obrazu. Ja z tego rzadko korzystam.

Szczegóły

Tutaj możemy dopasować strukturę oraz wyostrzenie. Przydaje mi się to przy zdjęciach typu flat. Z pomocą tego suwaka, możemy również jeszcze bardziej wyeksponować pierwszy plan zdjęcia z rozmazanym tłem. Wystarczy wejść w historię edycji i tam zaznaczyć obszary do wyostrzenia. Instagram lubi takie wyraźne zdjęcia.

Krzywe

Z tej możliwości korzystam rzadko a szkoda, ponieważ można tutaj uzyskać niesamowite efekty. Krzywymi możemy nadać zdjęciu całkiem inny odcień. Możemy iść w chłodny niebieski lub cieplejszy czerwony. Kółeczkiem na dole wybieramy konkretny kolor i bawimy się! Zalecam robić krzywą w kształcie S ale sprawdźcie sami jak świetne stwarza to możliwości.

Przytnij

To jest funkcja, z której korzystam prawie przy każdym zdjęciu. Dobrze wykadrowane zdjęcie to połowa sukcesu! Kiedy w tle mamy tę nieszczęsną siatkę biedronki to tu za jednym magicznym dotknięciem ją usuwamy 🙂

Obróć

Oprócz oczywistej możliwości obrócenia zdjęcia, jest też jedna z moich ulubionych opcji – ustawienie kąta. Czasem zdjęcie wychodzi nam krzywe. No ten pion się nijak nie trzyma. Potrzebowalibyśmy je odrobinę przesunąć. I właśnie tutaj możemy to zrobić! Przesuwając palcem w lewo lub w prawo możemy sobie wyprostować

Perspektywa

Choć rzadko to jednak czasem używam. Przydaje się do poprawy zdjęcia pod względem właśnie perspektywy. Aplikacja automatycznie uzupełnia brakujące elementy zdjęcia.

Selektywnie

Tym właśnie suwaczkiem podkręcam sobie z reguły kolor oczu. Możemy punktowo zmieniać jasność, kontrast, nasycenie i strukturę. Punktowo z możliwością spersonalizowania zasięgu tej zmiany. Mega przydatna rzecz. Możemy podkręcić tę część zdjęcia, na którą odbiorca ma według nas zwrócić uwagę. Czad.

Pędzel

Tym narzędziem ogarniam tło na flatlayach z Jasiem. Dzięki nadawaniu jasności pędzlem, prześceiradło wygląda jak biała tafla, nie widać załamań. Bardzo przydatna sprawa.

Naprawianie

Jeżeli na zdjęciu znajduje się coś, czego być tam nie powinno to naprawmy to! Usuwam w ten sposób siatki z biedry 😉 Kontakty, plamki, linie energetyczne na zdjęciach krajobrazowych i co mi tam jeszcze nie pasuje. Efekt jest różny, wszystko zależy od tego jak bardzo rozbudowane jest zdjęcie i z jakiego tła chcemy coś usunąć.

Rozmycie

Tej opcji używam dość często.

Każdy chciałby mieć zdjęcie z rozmazanym tłem. Portrety są tak obłędne. Jednak trzeba by mieć do tego aparat z odpowiednim obiektywem. Ja mam telefon i to wcale nie jakiś najnowszy. Niby jest tam opcja rozmycia tła ale nie zawsze obiekt pozostaje aż tak długo w bezruchu. Z pomocą przychodzi Snapseed i rozmycie tła. Możemy dostosować wielkość tego rozmycia, natężenie, przejście i winietę. Efekty są rzeczywiście wspaniałe.

To są główne opcje, z których ja korzystam. W zależności od zdjęcia posiłkuję się również innymi możliwościami. Zależy do czego ma być zdjęcie. Zachęcam Was do odkrywania na własną rękę możliwości tej aplikacji. Są niesamowite.

Na moim profilu na isntagramie, znajdziecie filmiki w których pokazuję jak obrabiam zdjęcia. Sporo przydatnych trików, z których możecie czerpać do woli. Znajdziecie mnie tutaj https://www.instagram.com/kamciamamciaa/Close