biblioteczka

TEATR Zadaniariusz o tym co ważne i piękne w sztuce. Językiem dla dzieci wciągającym dorosłych.

Czas czytania: 2 minut

Książka pod tytułem “TEATR” Zadaniariusz jest niebanalnym i wyjątkowym dziełem. Napisał ją Henriques Ricardo. Ilustracje- Letria André. Jedno z drugim daje połączenie warte poświęcenia jej swojego czasu. Już sama okładka zapowiada coś innego i zachęca do zajrzenia wgłąb.

Książka chociaż skierowana do dzieci, pochłonęła mnie. Autor przybliża zagadnienia związane z teatrem i choć jest to dziedzina, z którą nie mam nic wspólnego, to język oraz krótkie ciekawostki sprawiły, że zamiast ją przekartkować przeczytałam od deski do deski. Na kolejnych sporych kartkach odnajdujemy alfabetycznie ułożone zagadnienia ze świata teatru. I tak np. dowiadujemy się, że aktor był kiedyś kompletnie nieszanowanym zawodem. To autor zbierał ogólne uznanie społeczeństwa, aktor zaś był wysłannikiem diabła, nieszczerym człowiek niegodnym zaufania. Zupełnie się to zmieniło. Dowiadujemy się również, że kiedyś ilość gości mierzyło się ilością gówna pod teatrem 🙂 Czyli co ma portugalskie merda do teatru.

Oprócz ciekawostek są też zadania. Ciekawe propozycje dla dzieci, pozwalające odkrywać siebie i swoje możliwości. Niektóre z nich są bardzo trudne, inne duchowe każde jest ciekawe i wymagające wkładu własnego. Instrukcja zrobienia własnej maski, pacynki czy poczucia się jak w kosmosie to tylko kilka wybranych ćwiczeń.

Cały tytuł to podróż. Zwariowana trasa pomiędzy murami teatru. Jest to nie tylko leksykon ważnych pojęć związanych z teatrem, jest to również świetny sposób na zaciekawienie dziecka.

Jasio zainteresował się ilustracjami ale tekst jest jeszcze dla niego zbyt poważny. Polecam zatem dla starszych dzieci, które być może odnajdą swoje hobby i pasję.

Processed with VSCO with a5 presetClose

Fajny newsletter

Zapisz się do mojego newslettera a obiecuję wysyłać Ci tylko ważne wiadomości i tylko raz w tygodniu.  
Holler Box