macierzyństwo,  zabawki

Najpiękniejsze drewniane zabawki.

Czas czytania: 4 minut

W tym roku dałam sobie spokój z prezentownikiem. Postanowiłam nie proponować Wam 50-ciu pomysłów na prezent z prostej przyczyny – brak czasu. Nie pozostawię Was jednak tak bez żadnej sugestii. Dla tych, którzy nadal jeszcze prezentu nie wybrali, wrzucam urocze i fajne drewniane zabawki. Uwaga! Wszystkie pomyślnie przeszły testy bo tylko takie polecamy dalej.

Warzywniak – drewniany stragan

To jest moja pierwsza i bardzo mocna polecajka! Kurczę, ile godzin my już przy tym spędziliśmy. Jeśli Wasze dziecko lubi się bawić w sklep to, to będzie strzał w dziesiątkę! Idealne wykonanie, piękne kolory, stabilna konstrukcja i ten przecudny daszek. Całość w klimacie pięknego, sklepiku który aż się prosi o zabawę.

Półeczki można wyłożyć czymkolwiek, dzięki temu stragan raz jest warzywniakiem, raz salonem samochodowym a innym razem księgarnią. Radość z zabawy to jedno ale druga mega fajna funkcja tej zabawki to nauka liczenia. I takie zabawki to ja szanuję. Jasio nauczył się podstawowych działań matematycznych bo sam próbuje liczyć podając mi cenę produktu.

Możecie ten produkt podejrzeć tutaj tutaj.Ja źle skręciłam i te czarne, piękne elementy są u mnie schowane.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lotnisko z parkingiem piętrowym

Choć Jaś jest absolutnym fanem pociągów uwielbia również samoloty i samochody. W przerwach pomiędzy bawieniem się pociągami staje się pilotem i kontrolerem wieży. Nasz całkiem nowy nabytek w postaci parkingu z lotniskiem jest strzałem w dziesiątkę. Pas startowy, samolot i pasażerowie, samochody i do tego wszystkiego winda. Nie muszę wspominać o tysiącu scenariuszy, które się tworzą w naszych codziennych zabawach.

Kolorystyka, jakość wykonania zdecydowanie na plus. Samochodziki drewniane mają tak ogromną ilość piękna. Uwielbiam za wytrzymałość i piękno. Możecie sobie podejrzeć to lotnisko w tym miejscu.

Garaż

A jeśli samoloty to nie bajka wasza dziecka a samochody to mam również rozwiązanie. Garaż, który służy nam od zeszłego roku. Jakość jak widać na wysokim poziomie. Zabawa nadal jest wyśmienita. No i te drewniane samochody. Winda również robi tutaj robotę. Garaż do nabycia w tym miejscu.

Drewniany bujak

Wcześniej nie wiedziałam jak fajna jest taka zabawka. Bo niby ona wcale nie bawi 😉

Wyjątkowość tego drewnianego cuda polega na nieograniczonym działaniu. Po pierwsze ćwiczy koordynację. Balansowanie i huśtanie na tym cacku to nie jest wcale taka prosta sprawa. Pokonywanie własnych barier i podnoszenie poprzeczki – właśnie to zadziało się u nas. Na początku lęk, strach niepewność. Delikatne bujanie na siedząco. Aktualnie szaleństwa i mocne kołysanie.

Bujak ten służy jako kołyska, leżanka do czytania czy “spinaczka” kiedy trzeba sięgnąć coś wyżej. Robimy na niej wyścigi, sprawdzamy co jak się stacza, przeplatamy sznurki i wiele, wiele innych rzeczy. Możecie sprawdzić tutaj.

Kitchen helper

Uważam ten wynalazek za jeden z najważniejszych, obecnych w naszym życiu. Jasio od małego uwielbiał ze mną gotować, mieszać. Na początku sadzałam go na blacie, gdy zaczął być bardziej mobilny zakupiłam kitchen helper taki jak tu. Teraz mamy już model dla starszych dzieci. Powiecie a co to za zabawka? Właśnie, dzieci kochają spędzać z nami czas i robić to co my. Zamiast przeganiać je bo to nie zajęcie dla dzieci ja zapewniałam Jasiowi wiele cudownych chwil razem i dodatkowo wspierałam jego motorykę czy wiedzę. Dla mnie to cudowny prezent, który przydaje się nie tylko w kuchni. Nasz aktualny pomocnik kuchenny znajdziecie tutaj.


Drewniana ciężarówka

Co w tym wyjątkowego, pomyślicie? Wyjątkowa jest uroda tej ciężarówki. Naczepa, na którą można wjechać 4 samochodami, sprawia iż godziny zabawy są pewne. U nas, na naczepę oprócz samochodów wjeżdża psi patrol i oczywiście patroluje okolicę. Zwróćcie uwagę na niezwykle piękne kolory i kształt. Zabawka cieszy oczy i stwarza wiele możliwości zabawy. Dla mnie najprostsze zabawki to te najlepsze, gdyż pozwalają pobudzać wyobraźnię nie tylko dzieciom ale i dorosłym.

Tablica edukacyjna

Mazanie po ścianach – chyba każdy rodzic przez to przeszedł. Polecam zatem tablicę suchościeralną i kredową. To rozwiązanie dla małych artystów dzięki któremu spełnią swoje pasje. U nas tablica jest w ciągłym użyciu. Gramy na niej w kalambury, uczymy się pisać, liczyć.

Taka klasyczna zabawka, która wnosi wiele radości i wiedzy. Możecie kupić tutaj.

A Wy? Jakie macie ulubione drewniane zabawki godne polecenia? Z chęcią się dowiem, zostawcie komentarz <3

Close