biblioteczka,  dziecko

Ulubione wierszyki 2-latka – czy warto posiadać tę książeczkę?

Książeczek dla dzieci na rynku jest bardzo, bardzo dużo. Moim zdaniem jednak nie wszystkie są fajne, wartościowe czy też po prostu ładne. Wiadomo, że są gusta i guściki. Moje dziecko posiada ogromną ilość książek. Jedne bardzo lubi, inne ja bardzo lubię. Nie zawsze nasze wybory spotykają się w tym samym miejscu. Ulubione wierszyki 2-latka to pozycja, którą lubimy obydwoje.

Wydawnictwo Zielona Sowa wypuściło na rynek całą serię dla dzieci w różnym wieku. My posiadamy narazie tom I z racji wieku Jasiuldy. Dostał on ten tytuł na swój roczek i jeśli mam być szczera nie zapałał on miłością do tej książki. Przyszedł na nią czas gdy Jasio skończył rok i 4 miesiące, więc wcześniej niż sugeruje tytuł.

Książeczka ma sztywną okłądkę co jest dużym plusem. Strony są miękkie i błyszczące. Ilustracje wykonane przez Marcina Piwowarskiego na długie minuty przykuwają wzrok dziecka. Są miłe dla oka również dla dorosłego. Optymalny dobór kolorów i w miarę realne odwzorowanie postaci sprawia, że z przyjemnością czytamy dziecku wierszyki posiłkując się wskazywaniem na ilustracje.

Co zawiera książeczka?

Wierszyki 🙂 Nasze ulubione wierszyki z dzieciństwa. Często, gęsto wcale nie musimy ich czytać ponieważ nagle, w magiczny sposób słowa same płyną z naszych ust. To nasza pamięć, czasem zawodna, przypomina sobie wersy dawno zapomniane i przysypane kurzem.

Wyliczanki. Czyli nic innego jak propozycje zabawy z dzieckiem. No bo któż z nas nie pamięta zabawy w idzie kominiarz po drabinie, lub idzie rak nieborak. Niezapomniane chwile budujące nasze relacje z dzieckiem.

Piosenki. Nie wiem jak Wy ale ja mam dobrą pamięć lecz krótką. Wszelkie piosenki wpadają jednym uchem i wypadają drugim. Jasio jest bardzo muzykalnym dzieckiem, uwielbia jak mu śpiewam. Tylko jak mam śpiewać jak nie pamiętam tekstu? W tej książeczce znajdziemy również piosenki i ja z tego udogodnienia korzystam codziennie.

Możemy w niej znaleźć np.:

W pokoiku na stoliku

Idzie kominiarz

Ślimak, ślimak wystaw rogi

Zima zła

Jadą, jadą misie

Pranie

Myju, myju

Kosi, kosi łapci

Stary niedźwiedź i wiele wiele innych.

Ocena 10/10

Gorąco polecam Wam ten tytuł! Nie kosztuje milionów monet a myślę, że pobędzie z Wami długo.

Close